صداپرداز مرکز تخصصی دمپینگ انواع خودرو ایرانی و خارجی در کرج

تلفن تماس و مشاوره رایگان: 88-623-88-0910

کرج، گلشهر، بلوار الغدیر، انتهای خیابان کوکب غربی، پلاک 124، طبقه منفی 2

نمونه پیاده سازی عایق صوتی و حرارتی روی ماشین توسط مجموعه صداپرداز

صداگیری خودرو

امروزه خودرو، چیزی بیشتر از یک وسیله نقلیه است و همه ما دوست داریم که آن را مطابق میل خود تغییر دهیم. سیستم‌های صوتی از مهمترین بخش‌های خودرو است که باید ارتقا یابد با این حال معمولا پیشنهاد می‌کنیم که قبل از ارتفای سیستم صوتی به صداگیری آن توجه کنید.

What is car damping

صداگیری اتاق خودرو اغلب پیش از یک ارتقای صوتی بزرگ در ماشین انجام می‌شود ولی تاثیرات آن بسیار عمیق‌تر است. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره صداگیری خودرو هستید با ما همراه باشید تا در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به این موضوع داشته باشیم.

چرا باید ماشین را صداگیری کنیم؟

همه ما اغلب زمان زیادی را در جابجایی با ماشین صرف می‌کنیم و ممکن است رانندگی برای ما سخت و خسته کننده باشد. یک خودرو پر سر و صدا می‌تواند تجربه رانندگی را ناخوشاینده کند. حتی اگر در زمان رانندگی به موسیقی گوش می‌دهید، با سر و صدای زیاد کابین خودرو بدون شک از سیستم صوتی خودرو خود نیز راضی نخواهید بود.

در واقع حتی اگر به سیستم صوتی خودرو و موسیقی علاقه‌ای نداشته باشید، سطوح بالای سر و صدا و لرزش می‌تواند باعث احساس ناراحتی در هنگام رانندگی شود. صداگیری ماشین راه حلی موثر برای کاهش صدای ورودی به داخل کابین است. با این روش شما می‌توانید به صدا و لرزش کمتر و سکوت بیشتری دست پیدا کنید.

Car sound insulation

دمپینگ چیست؟

علاقمندان به خودرو معمولا از ارتقای خودرو محبوب خود لذت می‌برند از همین رو تغییراتی مانند صداگیری و دمپینگ می‌تواند برای این افراد هیجان‌انگیز باشد. به علاوه رانندگانی که به رانندگی در آرامش همین می‌دهند از این روش مقرون به صرفه استفاده می‌کنند تا سکوت را در خودرو خود ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: دمپینگ خودرو چیست؟

Installation of car damping

دمپینگ ماشین روشی است که در آن با استفاده از تجهیزات عایق و جاذب صدا، سطح سر و صدا و لرزش درون کابین کاهش می‌یابد. تجهیزات عایق و جاذب به طور معمول در مکان‌هایی که بیشتر مستعد لرزش هستند از جمله سقف، پانل درها و کف قرار می‌گیرند.

این تجهیزات پس از نصب می‌توانند نویز و لرزش را کاهش دهند و از انعکاس پژواک‌ها جلوگیری کنند. استفاده از این مواد جذاب صدا می‌تواند به بهبود تجربه صوتی در ماشین کمک کنند و از غلبه صداهای بیرونی بر موسیقی خودرو جلوگیری کنند.

مزایای صداگیری و دمپینگ ماشین

مزایای صداگیری بیشتر از کاهش صدا و ارتقا سیستم صوتی شما است. در ادامه به بررسی برخی دیگر از مزایای صداگیری و دمپینگ می‌پردازیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا به این تغییر نیاز دارید.

 • صداگیری خودرو با کاهش صداهای پس زمینه خارج کابین می‌تواند تجربه صوتی خودرو شما با بهبود دهد. در حقیقت شما با صداگیری و دمپینگ خودرو سیستم صوتی اجازه نمی‌دهید که صدای جاده بر صدای موسیقی غلبه کند.
 • دمپینگ خودرو تاثیر زیادی در کاهش ارتعاشات در داخل ماشین دارد. در واقع بیشتر تجهیزات صداگیری مانند فوم‌ها می‌تواند لرزش‌ها و ارتعاش‌ها را به خود جذب کنند.

Car damping

 • یکی از مزایای دیگر صداگیری ماشین این است که می‌تواند دمای خودرو شما را متعادل‌تر کنند. در حقیقت مواد عایق و جاذب صدا معمولا عایق حرارتی نیز هستند و می‌توانند کمک کنند که خودرو شما در تابستان خنک‌تر و در زمستان گرم‌تر باشد.
 • رانندگی با وجود صداهای جاده که باعث حواس پرتی می‌شوند می‌تواند چالش برانگیز باشد. صداگیری، این صداها را حذف می‌کند تا راننده بتواند بهتر روی رانندگی خود تمرکز کند. به این ترتیب ارتباطات در داخل ماشین آسان‌تر می‌شود و ایمنی نیز ارتقا پیدا می‌کند.

معایب صداگیری و دمپینگ

صداگیری می‌تواند نفوذ صداهای خارجی به داخل وسیله نقلیه شما را کاهش دهد و مانند یک معجزه برای ماشین شما باشد. با این حال لازمه تصمیم گیری آگاهانه این است که در کنار مزایا، معایب را نیز به دقت بررسی کنید. بنابراین در ادامه معایب صداگیری خودرو را نیز بررسی می‌کنیم که باید در هنگام تصمیم گیری آن ها را در نظر داشته باشید.

 • صداگیری ماشین، کاری فشرده است و امکان دارد زمان بر و پرهزینه باشد.
 • تجهیزات صداگیری و عایق صدا معمولا به قسمت‌های مختلف خودرو چسبانده می‌شوند. بنابراین در صورتی که قصد داشته باشید خودرو خود را تعویض کنید نمی‌توانید مجدد از آن‌ها استفاده کنید.

Why should we damping the car

 • استفاده غیر اصولی و نادرست از تجهیزات صداگیری خودرو می‌تواند باعث افزایش جرم خودرو و مصرف سوخت بیشتر شود.
 • در برخی موارد وزنی که بر اثر استفاده از مواد عایق صدا به خودرو اضافه شده است، بر عملکردهایی مانند چابکی در زمان ترمزگیری یا شتاب تاثیر خواهد داشت.

همانطور که ذکر شد، صداگیری خودرو می‌تواند در کنار ثبات، آرامش و ایمنی و… که ارائه می‌دهد معایبی نیز داشته باشد. بنابراین بهتر است که صاحبان خودرو نیازهای خود را به دقت در نظر بگیرند و سپس برای سرمایه‌گذاری برای صداگیری و دمپینگ خودرو تصمیم بگیرند.

صداگیری خودرو چگونه انجام می شود؟

شاید در مورد اینکه چه چیزی می‌تواند باعث کاهش صدا و لرزش در ماشین شود کنجکاو باشید. موادی که برای صداگیری استفاده می‌شوند اغلب جاذب صدا یا عایق صدا هستند و می‌توانند باعث کاهش نویز و ارتعاش کابین شوند.

برای صداگیری درب خودرو، یک لایه از مواد عایق صدا در خارج پوسته در استفاده می‌شود. این افزودن جرم به فلز می‌تواند باعث کاهش انتقال صدای بیرون به داخل شود. لایه دیگری نیز معمولا بر روی فلز داخلی برای پوشاندن دهانه‌ها استفاده می‌شود. این کار عملکرد سیستم صوتی را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

How is car damping done

همانطور که گفته شد، صداگیری خودرو می‌تواند باعث ساکت‌تر شدن داخل خودرو شما شود تا بیشتر از موسیقی لذت ببرید و عملکرد سیستم صوتی خود را ارتقا دهید. به علاوه صداگیری یک راه حل آسان و موثر برای ایجاد حس لوکس در ماشین شما است. سر و صدا و لرزش‌های خودرو می‌تواند باعث نارضایتی راننده شود و تمرکز او را به هم بزند.

مرکز صداگیری خودرو در کرج

شما می‌توانید با کمی جستجوی آنلاین، مراکز خدمات صداگیری ماشین را در منطقه خود پیدا کنید. توجه داشته باشید که همه مراکز در این زمینه تخصص ندارند و باید سعی کنید مراکزی را پیدا کنید که مهارت و دانش لازم را برای کمک به شما در این خصوص داشته باشند.

Sadapardaz store your car audio specialist

صداپرداز مرکز تخصصی دمپینگ و صداگیری خودرو در کرج است که با خیال راحت می‌توانید برای خرید انواع تجهیزات عایق و جذاب صدا به آن اعتماد کنید.

فروشگاه صداپرداز، متخصص صداگیری خودروی شما

در فروشگاه صداپرداز، ما قیمت‌های منصفانه و محصولات باکیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم تا مطمئن باشید که بهترین گزینه ها را با توجه به نیاز خودرو خود دریافت کنید.

در حقیقت با توجه به طیف وسیع تجهیزات صداگیری و دمپینگ فروشگاه ما شما می‌توانید مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید و گزینه متناسب با خودرو و بودجه خود پیدا کنید.

لازم به ذکر است که فروشگاه صداپرداز علاوه بر تجهیزات صداگیری ماشین، سیستم‌های صوتی و امنیتی خودرو نیز ارائه می‌کند و نماینده رسمی فروش آنلاین محصولات عایق صوتی خودرو و دمپینگ اس تی پی STP روسیه در ایران نیز می‌باشد.

Sadapardaz your car audio specialist

صداگیری به سادگی می‌تواند خودرو شما را ساکت‌تر کند و صدای‌های خارجی را تا حد زیادی کاهش دهد. به این ترتیب می‌توانید از هر نت موسیقی در خودرو خود لذت ببرید. این روش حتی می‌تواند لرزش و صداهای تق تق خودرو را نیز بسیار کمتر کند بنابراین ممکن است تصمیم عالی برای خودرو شما باشد.

1 دیدگاه در “صداگیری خودرو کرج

 1. Mosio گفت:

  من یه۴۰۵ مدل۸۸ دارم ومیخوام صداگیری اصولی انجام بشه و بیصدا باشه
  دمپینگ جواب میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *