ساب, مطالب بلاگ

راهنمای خرید بهترین ساب ووفرهای ماشین در بازار آپدیت 1403

Car subwoofer buying guide
()

بهترین ساب ووفرهای ماشین

در این مطلب تلاش کردیم تا با جمع آوری اطلاعات مختلف از دنیای سیستم صوتی + نظرات و درخواست های مشتریان صداپرداز + تجربه فروش خودمان، بهترین ساب ووفرها و ساب باکس های بازار که ارزش خرید دارند را به شما معرفی کنیم.

بهترین ساب ماشین تا توان هزار وات RMS

از برند هرتز ساب ووفر HERTZ SS 15 D2 و ساب ووفر HERTZ SS 15 D4 بهترین ساب‌های ماشین تا توان هزار وات هستند.

ss15d2

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر هرتز HERTZ SS 15 D2

بهترین ساب با سایز 12 و 10 اینج

مدل های ساب ووفر Hertz MP 300 D2.3 هرتز و ساب ووفر HERTZ MP 250 D2.3 هرتز ساب‌های بسیار با کیفیت با سایز 10 و 12 اینچ هستند.

1 2

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر Hertz MP 300 D2.3 هرتز

MP250D2

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر HERTZ MP 250 D2.3 هرتز

کیفیت و قدرت را در کنار هم میخواهید؟

مدل ساب ووفر HERTZ SS 12 D2 هرتز که با آمپلی فایر آدیسون Audison SR 1.500 بهترین نتیجه را میدهد و قدرت و کیفیت را با هم در اختیارتان قرار میدهد.

ss12d2

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر هرتز HERTZ SS 12 D2

ساب باکس کوچک و کم جا

یک ساب باکس برای ماشین با کیفیت اما کم جا را میتوانید با برند آدیسون مدل های ساب باکس آدیسون AUDISON APBX 10 DS و ساب باکس آدیسون AUDISON APBX 8 DS داشته باشید.

apbx 10ds

مشاهده قیمت و مشخصات ساب باکس آدیسون AUDISON APBX 10 DS

apbx 8ds

مشاهده قیمت و مشخصات ساب باکس آدیسون AUDISON APBX 8 DS

ساب ووفرهای میانرده پرطرفدار بازار

ساب ووفر Hertz CS 300 S2 هرتز و ساب ووفر HERTZ CS 250 S4 هرتز میانرده اما بسیار پرطرفدار هستند که با یک باکس مخصوص 206 میتوانند بهترین نتیجه را بدهند.

CS300S2 1

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر هرتز HERTZ CS300S2

CS 250 S4

مشاهده قیمت و مشخصات ساب ووفر هرتز HERTZ CS 250 S4

ساب، باکس و آمپلی فایر در یک پکیج

اگر یک پکیج کامل میخواهید که ساب و ساب باکس و آمپلی فایر را در کنار هم داشته باشید؛ حتما با جعبه جادویی هرتز یعنی ساب باکس اکتیو HERTZ DBA 200.3 هرتز به نتیجه دلخواهتان میرسید.

Subbox Active Hertz

مشاهده قیمت و مشخصات ساب باکس اکتیو هرتز HERTZ DBA 200.3

ساب مناسب وانت یا پیکاپ

اگر خودرو وانت یا پیکاپ دارید و فکر میکنید نمیتوانید از ساب استفاده کنید؛ ما برای شما یک ساب داریم و میتوانید از ساب باکس HERTZ EBX F25.5 هرتز استفاده کنید.

Hertz EBX F25

مشاهده قیمت و مشخصات ساب باکس هرتز HERTZ EBX F25.5

بهترین ساب ووفرها از سایر برندها

از پتانسیل سایر برندها هم نباید غافل شد؛ ساب اکتیو Kenwood PA-W801B کنوود ارزان ترین اکتیو صندوقی بازار و ساب باکس Pioneer TS-2000LB پایونیر کوچک ترین ساب باکس بازار است.

ساب اکتیو کنوود Kenwood PA-W801B

مشاهده قیمت و مشخصات ساب اکتیو کنوود Kenwood PA-W801B

2000lbWEB

مشاهده قیمت و مشخصات ساب باکس پایونیر Pioneer TS-2000LB

بیسی که موزیک را همراهی کند

اما اگر دنبال بیسی هستید که فقط موزیک را همراهی کند؛ ما ساب زیرصندلی اکتیو Kenwood KSC-PSW8 کنوود یا ساب اکتیو JVC CW-DRA8 جی وی سی را به شما پیشنهاد میدهیم.

Kenwood KSC PSW8 001

مشاهده قیمت و مشخصات ساب اکتیو کنوود Kenwood KSC-PSW8

ساب اکتیو جی وی سی JVC CW-DRA8

مشاهده قیمت و مشخصات ساب اکتیو JVC CW-DRA8 جی وی سی

 

آیا احساس میکنید که صدای بیس موسیقی در ماشین شما کم است و به گوشتان نمیرسد؟ اگر اینطور است؛ وقت آن رسیده است که به فکر تهیه یک ساب ووفر برای ماشین خود باشید. ساب ووفر یک بلندگوی مخصوص و یکی از مهم‌ ترین اجزای سیستم صوتی است که وظیفه تولید فرکانس‌های پایین را بر عهده دارد.

اگر به گوش دادن موسیقی با صدای بیس و بم قدرت مند علاقه دارید، باید به خرید یک ساب ووفر مناسب فکر کنید. در واقع، ساب ماشین، مانند قلب تپنده موسیقی، وظیفه تولید صداهای بم و سنگین را بر عهده دارد. این صدای بم و سنگین، همان چیزی است که به موسیقی جان میبخشد و شنیدن آن را لذت بخش تر میکند.

راهنمای خرید ساب ووفر ماشین

امروزه برندهای مختلف ساب در بازار موجود هستند، به همین دلیل خرید ساب ووفر ماشین خیلی آسان نیست؛ ولی فاکتورهایی که در ادامه میگوییم به شما کمک میکند. در هنگام خرید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید

0 to 100 Subwoofer adjustment tutorial

بیشتر بخوانید: ساب ووفر چیست و چه انواعی دارد

 • نوع ساب ووفر : ساب ووفرها به دو نوع اکتیو و پسیو تقسیم میشوند. ساب اکتیو ماشین دارای آمپلی فایر داخلی است؛ اما ساب ووفر پسیو برای کار کردن به یک آمپلی فایر خارجی نیاز دارد.
 • توان خروجی : توان خروجی ساب نشان ‌دهنده میزان قدرت آن است. توان خروجی بالاتر به معنای تولید بیس قدرت مند تر و صدای خروجی بیشتر است.
 • ابعاد و ارتفاع : قبل از خرید، فضای داخلی خودروی خود را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که ساب ووفر انتخابی شما با فضای موجود در صندوق عقب سازگار است. اگر ارتفاع ساب زیاد باشد ممکن است به راحتی در صندوق عقب جا نشود.
 • میزان قدرت هندلینگ RMS و حساسیت : میزان قدرت هندلینگ RMS نشان میدهد که ساب میتواند به طور مداوم بدون آسیب دیدن، چه میزان توان خروجی را تحمل کند. میزان حساسیت صدایی که ساب منتشر میکند را نشان میدهد و هرچه بالاتر باشد، نشان دهنده عملکرد بهتر است.
 • کیفیت ساخت : ساب ووفر با کیفیت بالا، صدای واضح ‌تری تولید میکند و دوام بیشتری دارد. پس حتما در هنگام خرید به این نکته توجه کنید و اگر هزینه برایتان مهم نیست، بهترین نوع ساب را انتخاب کنید.

مراحل نصب ساب ماشین

 • قبل از شروع کار، برق خودرو را قطع کنید.
 • مکان مناسب برای نصب ساب ووفر را انتخاب کنید. مکان مناسب باید فضای کافی برای ساب ووفر و جعبه آن داشته باشد.

Installing a subwoofer

 • اگر ساب ووفر شما دارای جعبه است، جعبه را در محل مورد نظر بگذارید.
 • سیم‌ های بلندگو را به ساب متصل کنید.
 • سیم‌ های برق را به امپلی فایر و ساب متصل کنید.
 • سیم‌ های اتصال به زمین را به ساب ووفر و امپلی فایر ماشین متصل کنید.
 • برق خودرو را وصل کنید و از صدای ساب ووفر لذت ببرید.

آیا حتما باید ساب بخرم؟

در واقع، کیفیت صدایی که ضبط ماشین شما تولید میکند، توسط بلندگوهای با فرکانس های متفاوت (ساب ووفر، میدرنج خودرو، توییتر ماشین) ایجاد میشود. اگر از سیستم پخش فابریک ماشین خود استفاده کنید، صداهای زیر و بم یا فرکانس پایین و بالا را به وضوح نمی شنوید و صدای موسیقی یکنواخت خواهد بود.

The main differences between sub single coil and double coil

پس اگر صدای تفکیک شده و قوی میخواهید، ساب ووفر یکی از بلندگوهایی است که باید خریداری کنید. همچنین، برای داشتن صدا های زیر واضح و شفاف باید تویتر و برای شنیدن بهتر صدای خواننده باید میدرنج بخرید.

بیشتر بخوانید: تفاوت‌های ساب ووفر، ووفر و ساب باکس را بدانید

ساب پسیو بهتر است یا اکتیو؟ کدام را بخرم؟

اگر بودجه کمی دارید و به دنبال یک ساب ارزان ‌تر با نصب آسان هستید، ساب ووفر پسیو گزینه مناسبی است؛ اما اگر به صدای با کیفیت ‌تر و حجم صدای بیشتر اهمیت میدهید، ساب ووفر اکتیو گزینه بهتری است و دیگر نیاز به خرید آمپلی فایر خارجی ندارید. ساب های اکتیو، جزو پرفروش ترین ساب های بازار هستند.

The difference between active and passive subwoofer

بهترین برند های ساب ووفر کدامند؟

بهترین برند ساب به نیازها و بودجه شما بستگی دارد. اما برخی از برند های معتبر ساب ووفر که محصولات با کیفیت و با دوام تولید میکنند عبارتند از ساب پایونیر (Pioneer)، ساب ووفر هرتز، کنوود (Kenwood)، اینفینیتی (Infinity)، جی بی ال (JBL)، آلپاین (Alpine) و غیره.

Subwoofer

یک ساب ماشین قوی چه ویژگی هایی دارد؟

یک ساب ماشین قدرت مند باید دارای توان خروجی بالا، باس قوی، کیفیت و حجم صدای بالا، حساسیت بالا، و قابلیت نصب آسان باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تنظیم ساب ووفر

سایز مناسب ساب ماشین چقدر است؟

اگر می خواهید موزیک های سریع مانند هوی راک، کنترباس و الکترونیک گوش دهید و به بیس ملایم و سبک علاقه دارید، ساب 8 اینچی گزینه خوبی است. ولی اگر بیس قوی تر میخواهید، 8 اینچ گزینه مناسب نیست. شما بهتر است ساب 10 اینچی بخرید که هم با آهنگ های سریع هم گام میشود هم بیس خوبی دارد.

8 inch subwoofer

ساب ووفر های 12 اینچی باس سنگین تولید میکنند و میتوانند محدوده بیشتری از فرکانس‌ ها را کاور کنند. این نوع ساب ها برای موزیک های رپ، الکترونیک، و پاپ عالی هستند. ولی اگر به دنبال یک ساب بسیار قدرتمند هستید، ساب 15 اینچی گزینه خیلی خوبی است، ولی خیلی برای مصرف روزانه مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: آموزش اهم بندی ساب ووفر

به این محتوا امتیاز بده

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *